עדכונים מהאתר שבדרך – מתי הוא יגיע?

עברו כבר כמה חודשים טובים מאז שגייסנו כספים לאתר ורציתי לספר לכם כיצד הדברים מתקדמים. היו לנו מספר עיכובים, מסיבות תקציביות, משפטיות וגם אישיות, אבל כעת העבודה על האתר מתקדמת ואנחנו שוב צועדים בקצב טוב קדימה. עוד על תהליך העבודה ועל מועד העליה המתוכנן – כאן למטה.

שיטה סלילנית

העבודה על האתר החדש הביאה אותנו בחודשים האחרונים להתמודדות עם מספר אתגרים שלא צפינו.

תקציב

לא הצלחנו לגייס את מלוא הסכום שרצינו ולכן החלטנו, לאחר הרבה התלבטויות, לוותר בשלב ראשון על אפליקציה native לסמארטפונים (כזו שמורידים מה-App Store). כעת אנחנו מתמקדים באתר אינטרנט רספונסיבי, כזה שיותאם גם למחשבים ביתיים וגם למכשירים ניידים (סמארטפונים וטבלטים). הוא אמנם ידרוש חיבור לאינטרנט כדי לעבוד, אבל ייתן שפע של יכולות, יותר מאשר חשבנו להציע בתחילה. דוגמאות מהאתר החדש יוצגו כאן בשבועות הקרובים.

בנוסף, אנחנו בוחנים שיתוף פעולה עם סטארטאפ שייתן, אנו מקווים, מענה טוב יותר לקהל הרחב, כזה שאינו מבין גדול בבוטניקה, ומעוניין להגדיר צמחים בעזרת הסמארטפון. עוד על הסטארטאפ הזה בהמשך, אחרי שהעבודה איתו תתקדם.

תוכן

רצינו לתת באתר מפתחות הגדרה מדויקים, כמו במגדיר הצהוב, שיאפשרו הגדרה קלה גם של סוגים מרובי מינים דומים, כמו תלתן, קדד או חלבלוב. אנחנו עדיין בוחנים את האפשרות הזו, אבל אחרי מחשבה מרובה ובחינה של מאגר הנתונים, נראה שסינון על-פי תכונות, כפי שיש כבר באתר, בצירוף צילומים גדולים יותר ועוד יכולות מתקדמות (אספר עליהן בשבועות הקרובים) יאפשר לנו לתת מענה טוב להגדרת כל הצמחים, לא פחות מתהליך הגדרה מסורתי.

בהמשך נבקש את עזרתכם עם צילומים חלקי צמח של מינים ספציפיים שכיום חסרים במאגר שלנו, או בצילומים באיכות גבוהה יותר של מינים שכבר יש לנו צילומים שלהם. מידע על כך יפורסם כאן באתר בהמשך.

אישי

לא ארחיב כאן בעניין הזה, אבל אספר שבין פברואר לאוגוסט השנה הספקתי להפוך לאבא (אוּרי הוא בני הראשון) לארגן בעסק שלי שני כנסים עם יותר מאלף משתתפים, לצרף שותף לעסק ולגייס עובדים, לקנות דירה ולעבור אליה. כל אלה הסיטו לצערי את תשומת הלב שלי, באופן זמני, מהעבודה על האתר. מאחר ואני מפתח את האתר בזמני הפנוי, בנוסף למשרה מלאה++ בעסק שלי.

המצב היום ומועד עליית האתר

אנחנו עובדים בימים אלה במרץ רב על אפיון ועיצוב האתר, לאחר שגיבשנו עבורו כיוון מדויק יותר בשבועיים האחרונים, בעיקר מבחינת התוכן. אנחנו מסיימים בימים אלה את בתכנון תהליך ההגדרה החדש, שיאפשר (כך אנו מקווים) לאתר בזריזות את כל המינים בארץ, תוך בהצגה נוחה ומתקדמת של המידע על כל צמח וצמח. לאחר שנסיים את תכנון ועיצוב תהליך ההגדרה, אתחיל בפיתוח האתר ואני מקווה שאוכל להציג לכם כאן גירסה ראשונית שלו בחודש-חודשיים הקרובים.

סרקנו את 2 הספרים שאבי (פרופ' דנין) כתב על הצומח בנגב ובסיני, בעברית ובאנגלית, וניתן יהיה לעיין ולחפש בהם באתר, ללא תשלום.

אני מחפש עורך וידאו שיוכל לעזור לנו עם עריכת הקורס המצולם – דוגמאות יש כאן למטה וגם כאן. אם יש לכם המלצה לעורך וידאו מוצלח וחובב טבע, שיהיה מוכן לסייע בעריכה במחיר סביר, אשמח אם תפנו אותו אלי, barak@uniqui.co.il.

את האתר המלא אני מקווה שנוכל להעלות במהלך החורף הקרוב, כלומר עד מרץ 2014.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>