חדש באתר – הספריה הבוטאנית: קורס וידאו, ספרים ועוד חידושים

אני שמח לעדכן שאחרי שבועות ארוכים של עבודה, העלינו באתר את איזור "הספריה הבוטאנית". האיזור מיועד לכל למי שרוצה ללמוד יותר לעומק על הצומח של ישראל והוא כולל קורס וידאו, ספרים סרוקים ודיגיטליים, מאמרים, מצגות ועוד, כולם מאת פרופ' אבינעם דנין.

קורס וידאו

אתם מוזמנים לצפות בשיעור הראשון מתוך קורס הוידאו "הצומח של ארץ ישראל".הקורס מתעד את הסיורים שהתקיימו במסגרת הקורס "הצומח של ארץ ישראל" באוניברסיטה העברית. 6 סיורים כבר צולמו, עוד בדרך… בינתיים זמין רק השיעור הראשון, בו סיירנו בחולות קיסריה.

video

אם אתם מעוניינים לסייע לנו ביצירת כתוביות לסרטונים, בעברית או באנגלית, אנא צרו איתנו קשר ב-info@flora.org.il.

ספרים

הספריה הבוטאנית מכילה איזור שלם של ספרים מסוגים שונים. חלקם הם ספרים מודפסים שכתב פרופ' דנין לאורך השנים  והתאפשר לנו לסרוק לפרסם באופן חופשי ברשת (אפשר גם להוריד אותם למחשב / טבלט שלכם), כמו למשל הצומח בנגב, וחלקם הם ספרים דיגיטליים שנכתבו במקור עבור המדיה הדיגיטלית, כמו אלה שאציג מיד.

אני רוצה להמליץ לכם על שני ספרים דיגיטליים, המכילים ידע רב ומעמיק אודות הצומח וחברות הצמחים בישראל:

sipurey2-341x258בעקבות צמחים

בספר זה תמצאו סיפורים אודות צמחי ישראל הכתובים, ברובם, בגובה העיניים. כיצד מכינים חבלים מצמחים? איך שורדים במדבר בעזרת צמחים? אילו צמחי בר אפשר לאכול ומאיזה כדאי להזהר? כל אלה ועוד – בספר "בעקבות צמחים".

לקריאה בספר

 

 

zomeach2-341x258הצומח בישראל ובשכנותיה

ספר זה מביא מפות צומח בקני-מידה שונים ותמונות של חברות הצמחים השונות המתקיימות בישראל ובשכנותיה. הוא דן בייחודן של החברות ובקשר שלהן אל בית גידולן.

לצפיה בספר

 

מאמרים ומצגות

מצגות העוסקות במבחר נושאים מתוך תחומי המחקר של פרופ' דנין מוצגות באתר. למי שמכיר את המצגות מהאתר הישן, חלקן עברו עיצוב מחדש כדי שיתאימו לאתר, כמו למשל המצגת אודות בליה ביוגנית או זו העוסקת בבשרניות בצמחים, ובהמשך יעוצבו כל שאר המצגות באופן דומה. ניתן לצפות במצגות שעוצבו מחדש בלי לצאת מהאתר!

רבים מן המאמרים המדעיים שפרסם פרופ' דנין ועוד רבים אחרים מוצגים באתר וניתן לצפות בהם באיזור המאמרים. כל המאמרים מוטמעים באתר וניתן לצפות בהם בלי לצאת מהאתר.

הפניות מעמודי הצמח

בסוף כל עמוד צמח באתר תמצאו רשימה של קישורים אל הסרטונים, הספרים, המצגות והמאמרים הרלוונטיים מה"ספריה הבוטאנית".

ראו דוגמא "חיה" בעמוד של שבטוט מצויץ.

11-05-2014 02-15-38

צפיה וקריאה נעימה!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>