אודות

הורידו את המצגת הזו (PDF)
נשמח אם תעבירו אותה לכל מי שיכול לעזור

במשך שנים, אוהבי העולם הענק של צמחיית ישראל, היו צריכים להסתפק במדריכים מיושנים, בספרים שנקרעו או נרטבו בסיורי השטח בשדה. שיטות ההגדרה לא היו מעודכנות וטלפונים ביום חופש או סופשבוע לחברים טובים, שגרים קרוב לאזורי פריחה כדי לשאול "ראית אם אירוס הארגמן כבר פורח השנה?"

זה היה טוב בשבילנו בעבר. היינו רגילים – לקרוא ספרים, להתייעץ עם חברים בטלפון.

המציאות היום שונה

ילדינו כבר לא רגילים להחזיק ספר, בוודאי שלא בשטח, וכדי להתייעץ עם חבר הם רגילים לפתוח פייסבוק או אפליקציית שיתוף חברתי זו או אחרת. משנה לשנה אנו רואים איך ילדים (ואנחנו כמבוגרים בעקבותיהם), פחות מעוניינים ללמוד על הצומח בשדה, לקחת חלק בטיולים משפחתיים ולהוציא את הראש מהגאדג'ט הפרטי שלהם, אייפון, אייפוד, או כל מסך קטן אחר.

ההחלטה: להביא את הידע על צמחיית ישראל לידי אוהביו ולהפוך אותו לנגיש לכולם – בבית או בשדה

פרופסור אבינעם דנין - Prof. Avinoam Danin

במשך יותר מחמישים שנה חקר פרופ' אבינעם דנין את צומח וצמחיית ישראל, לימד דורות רבים של סטודנטים באוניברסיטה העברית ושיתף בידע שאסף אלפי אנשי מקצוע ואוהבי בוטניקה ברחבי העולם, דרך קורסים, מאות מאמרים וספרים.

פרופ' דנין החליט להקים מיזם חשוב - אתר שירכז את כל המידע הבוטני המדויק ביותר, על הצומח והצמחייה של ישראל, פורומים לאוהבי הצומח והטבע , תמונות ודיווחים אמיתיים מהשטח (עדכוני פריחה, מסלולי סיור מומלצים ועוד). פרופ' דנין החליט שהאתר לא רק ירכז את הידע, אלא יהיה מוביל ככלי שיאפשר לדורות הבאים להרגיש קרובים יותר לצמחיית ישראל, ויעזור להם להגדיר וללמוד על הצמחייה והצומח בארץ.

אתר פתוח לכולם – ללא כל עלות

כדי להביא באמת את הידע לכל המתעניינים, החליט פרופ' דנין שהאתר יהיה חינמי, בעברית ובאנגלית (לטובת המתעניינים מהקהילה העולמית), ויכלול כלי הגדרה חדשניים שיותאמו גם לגלישה מהטלפון הסלולרי, כדי לאפשר נגישות לכלים ולמידע מכל מקום – בבית או בשדה.

תוכן האתר יתבסס על האתר הקיים וירחיב אותו משמעותית. תוכן הגולשים שהועלה לאתר הקיים (צילומים וטקסט) יהיו גם באתר החדש והזכויות על הצילומים יישארו בידי הגולשים שהעלו אותן – כפי שהיה באתר הישן.

תרמו לפרויקט "צמחיית ישראל ברשת"

התרומה שלכם תאפשר לנו להקים את המיזם, ולהפוך אותו לנגיש למתעניינים  לאוהבי  הטבע בארץ ובעולם, ללא תשלום וללא כל כוונת רווח. מטרתו היחידה של פרופ' דנין היא  לשתף את המתעניינים ואוהבי התחום בידע שצבר במשך עשרות שנים של מחקר, לימוד ומיפוי הצומח בארץ ישראל, שאיפתו ותקוותו היא שידע זה יהיה יהפוך  זמין עבורכם עבור ילדיכם ולדורות הבאים. התרומה בכרטיסי אשראי מתבצעת באמצעות אתר "מימונה".

מעוניינים לתרום בצ'ק או העברה? פנו אלינו לפרטים, info@flora.org.il.

מה באתר הזה

באתר הזה תוכלו לעקוב אחרי התקדמות העבודה על האתר ועל האפליקציה של "צמחיית ישראל ברשת". בעמוד הראשי שלו תמצאו את הבלוג שלנו ובו מידע עדכני על התקדמות הפרויקט.

מי אנחנו

את האתר החדש יזם ומקים ברק דנין, מנכ"ל חברת יוניק יו איי ובנו של פרופ' אבינעם דנין. ברק אחראי גם על צילומי הוידאו של סיורי השטח עם פרופ' דנין שיהיו חלק מהאתר החדש. את קידום האתר והתרומות לו מנהלות מורית רוזן, איריס לוי ושירה ענבר דנין, בנותיו של פרופ' דנין. בצוות המקצועי של האתר החדש משתתפים ערגה אלוני ושמעון כהן. כל צוות האתר פועל בהתנדבות וללא כוונת רווח.

בנוסף לצוות זה, בעלי מקצוע שונים פועלים בתשלום כדי לאפיין, לעצב ולפתח את האתר החדש ואת אפליקציית הסמארטפון. זהו מיזם מורכב הדורש עבודה רבה ותרומתכם תאפשר לו להתקיים. ללא תרומתכם לא נוכל לשלם עבור עבודתם של בעלי מקצוע אלה.

מידע נוסף

מצגת שהוצגה ביום העיון של האוניברסיטה העברית בירושלים, 28/2/2013