אתר חדש לצלמי צמחים: פוטו-פלורה

כדי שנוכל לאפשר הגדרה קלה ומהירה באתר החדש, נדרשים צילומים רבים של צמחי ישראל. יש במאגר הצילומים שלנו לא מעט כאלה, אבל רבים מהם באיכות שאינה גבוהה מספיק.

מהצד השני, יש צלמים רבים ומוכשרים שאוהבים לצלם צמחים בטבע, עם ציוד מתקדם ואיכותי. חלקם אוגרים את הצילומים במחשב, אחרים מעלים אותם לקבוצות שונות ברשת. הצילומים נראים לזמן קצר בקבוצות השונות, או מעלות "אבק" בכונן הקשיח של הצלמים. לא חבל?

זו בדיוק הסיבה שהקמנו אתר חדש, שיעזור לחבר בין הצורך הגדול בצילומים איכותיים להגדרת צמחים לבין הצלמים המוכשרים הרבים שמתעדים את צמחיית ישראל מדי יום.

הכירו את אתר "פוטו פלורה"

באתר "פוטו פלורה" תמצאו רשימה של כל הצילומים שחסרים לנו באתר החדש. באתר מגודרות אלפי משימות צילום. כל משימה מייצגת צילום אחד שחסר לנו. הצילומים הם משני סוגים:

  • צילומים שמסייעים להגדרה
    במשימות אלו תראו הנחיה ברורה בדמות משפט שהוא חלק מתהליך ההגדרה. למשל במשימה של אורן הצנובר, תתבקשו לצלם את העץ כך שהתמונה תתאים למשפט: "עלי המחט ערוכים בקבוצות של 2 ועמדתם זקופה"
  • צילומים של חלקי הצמח
    במשימות אלו תראו הנחיה כללית לצילום חלק צמח: תקריב של פרח, מראה כללי וכד'. הנה למשל בדודא רפואי תתבקשו לצלם, בין השאר, תקריב של הפרי.

לאחר שתעלו לאתר צילום מתאים, הוא יעבור סינון ובדיקה מדעיים על-ידי צוות האתר. במידה והוא יימצא מתאים, הוא יוצג באתר "צמחיית ישראל ברשת" החדש, בעמוד הצמח, לתועלתם של מאות האלפים שיבקרו באתר מדי שנה, מהארץ ומחו"ל.

אתם מוזמנים להכיר את האתר וכמובן – להעלות את הצילומים שלכם:

http://flora.org.il/photos

אתר "פוטו-פלורה" פועל כבר עכשיו. אתר "צמחיית ישראל ברשת" החדש יעלה, על-פי התכנון, ברבעון הראשון של 2014.

 

תגובה אחת “אתר חדש לצלמי צמחים: פוטו-פלורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>